لنز چشم زنانه و رنگ پوست

لنز چشم زنانه و رنگ پوست

این روزها استفاده از لنز چشم های رنگی بسیار فراگیر شده است. افراد زیادی از هر جنس و هر گروه سنی مشتریان این نوع لنزهای رنگی هستند. لنزهای رنگی انواع گوناگونی دارند که هر کدام به تناسب کارکردشان برای برجسته تر کردن یک ویژگی در چشمان شما استفاده می شوند.

لنزهای بهبود رنگ چشم

این نمونه از لنزهای رنگی برای جذاب تر شدن و عمق بخشیدن به رنگ چشم به کار می روند. معمولا رنگ چشم را به تمامی تغییر نمی دهند. اگر چشم های شما تیره است لنزهای بهبود رنگ چشم نمی توانند چشمان شما را خیلی روشن کنند.

لنزهای مات

این لنزها به تمامی رنگ چشم را تغییر می دهند. لنزهای مات انتخابی مناسب برای افرادی هستند که قصد ایجاد تغییر کامل رنگ چشمان خود را دارند.

لنزهای جلوه های ویژه

این لنزها ظاهری فانتزی دارند. لنزهای جلوه ویژه برای مناسبت های خاص مثل مهمانی ها و موارد موقت استفاده می شود.

لنز چشم و رنگ پوست

مهم ترین مسئله ای که هنگام خرید لنز باید مد نظر داشته باشید و به آن توجه کنید هماهنگی رنگ لنز با رنگ پوست است. انتخاب نا به جای لنز رنگی نه تنها شما را زیباتر نخواهد کرد بلکه از جذابیت  چهره ی ‌شما نیز خواهد کاست.

بهتر است قبل از اقدام به خرید لنز از این موضوع که رنگ پوست در کدام تناژ رنگی قرار داد اطمینان حاصل کنید. تبریک می گوییم اگر پوست شما سفید رنگ است انواع رنگ لنز با پوست شما همخوانی دارد. می توانید از تیره ترین رنگ تا روشن ترین رنگ لنز استفاده کنید.

اگر پوستی گندمگون دارید رنگ های سبز و قهوه ای بسیار برای شما مناسب است. رنگ خاکستری و فندقی نیز بر جذابیت چهره شما می افزاید.

اگر پوست شما تیره است از رنگ های طوسی، خاکستری و آبی به خصوص از انواع روشن آن بپرهیزید. رنگ عسلی، سبز متوسط تا تیره  و قهوه ای برای چشمان شما مناسب است. انواعی از رنگ سبز و آبی به شرطی که ترکیبی و تیره باشند می توانند برای پوست شما مناسب باشند.

البته این قاعده ها کلی است و در نهایت مهم است که در استفاده از لنز به دنبال چه چیزی باشید. اگر می خواهید که رنگ اصلی چشمانتان حفظ شود از لنز های شفاف استفاده کنید که رنگ اصلی را تقویت کند.

سردی یا گرمی پوست تاثیر مستقیمی روی انتخاب رنگ لنز شما دارد. پزشکان توصیه می کنند که بیشتر از چهار ساعت از لنزهای فانتزی استفاده نشود ولی در صورت استفاده می توانید رنگ های دلخواه خود را چه از بین ۵ رنگ اصلی و چه از بین رنگ های سفارشی از روی طبع رنگ پوستتان مشخص کنید. برای فهمیدن طبع پوستتان از روی رنگ رگ ها یا تناژ اصلی رنگ پوستتان با مشاوره متخصصان زیبایی رنگی را انتخاب کنید. مردم اکثرا فکر می کنند که رنگ های آبی و سبزرنگ های نمایشی به نظر می رسند در حالی که برخی رنگ ها مثل طوسی و خاکستری به قدری می توانند چهره شما را تغییر دهند که قابل توصیف نیست.

به یاد داشته باشید که در نهایت انتخاب رنگ لنز به سلیقه شما بستگی دارد اما رنگ لنز بازیگرهای معروف توسط مشاورین حرفه ای آموزش دیده ای انتخاب می شوند. آنها از روی هماهنگی رنگ های لباس، پوست، مو و … انتخاب می کنند. پس به یاد داشته باشید که شباهت رنگ پوست شما با یک مدل لزوما به این معنی نیست که لنز مورد استفاده وی در یک مراسم خاص برای شما نیز مناسب است.

سعی کنید قبل از خرید لنز با استفاده از نرم افزارهای هوشمند یا از طریق وب سایت های برندهای مختلف تصور درستی از نوع لنز انتخابی با توجه به رنگ پوست و رنگ موی خود در این زمان خاص و لباس مورد نظرتان به دست بیاورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *