موارد استفاده از لنز چشم

line

فهرست مطالب

موارد استفاده از لنز چشم را می توان از دو دیدگاه طبی و زیبایی مورد بررسی قرار داد. لنز چشمی دیسک خمیده و منحنی پلاستیکی است که بسیار نازک و شفاف است و بر روی قرنیه چشم قرار می گیرد.

بد نیست بدانید که لنزها در سال 1949 برای اولین بار توسط دکتر آلمانی به نام اویگن فیک ساخته شده اند.

همچنین لنزها توانستند در کمتر از 10 سال به محبوبیت خاصی دست پیدا کنند.

انواع لنزهای چشمی در سه طیف لنز طبی، لنز رنگی و لنز طبی رنگی تولید و ساخته می شوند.

هر کدام از این لنزها توانسته اند کیفیت زندگی افراد را به طور چشمگیری تحت تأثیر قرار دهند. لنز طبی جهت اصلاح عیب های انکساری در افرادی که مشکل بینایی دارند کاربرد دارد. به عبارتی لنزهای طبی جایگزین مناسبی برای عینک های طبی به شمار می روند.

بسیاری از افراد که ضعف بینایی دارند و یا به دلایل خاص و یا بیماری قادر به استفاده از عینک نمی باشند، می توانند از لنز طبی استفاده کنند. برای مثال استفاده از لنز طبی برای بسیاری از ورزشکاران حرفه ای به دلیل محدودیت در استفاده از عینک، بسیار کاربرد دارد. به جرأت می توان گفت لنز طبی نسبت به عینک از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

لنز زیبایی تنها به دلیل افزایش زیبایی چهره فرد مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی لنز رنگی جزء محصولات آرایشی پرطرفدار محسوب می شود. زیرا با روش های معمول نمی توان رنگ چشم را تغییر داد. لنزهای رنگی جهت ایجاد تنوع و افزایش زیبایی چهره افراد بسیار موثر هستند.

برخی از موارد استفاده از لنز چشم

حتی افرادی که چشم های سالمی دارند، برای افزایش زیبایی چهره خود از لنزهای رنگی استفاده می کنند. موارد استفاده از لنز چشم از قبیل زیبایی، میدان دید بهتر و راحتی در شرایط خاص است. بنابراین افرادی که از لنز چشمی استفاده می کنند برخلاف افراد عینکی نیازی به چرخاندن سر خود ندارند. استفاد از لنز چشمی هیچگونه خستگی برای فرد ایجاد نمی کند.

استفاده از لنز چشمی در بیماران مبتلا به آستیگماتیسم های نامنظم، باعث بهبود عملکرد چشم می شود.

یکی از کاربردهای لنز طبی در نوزادان و کودکانی می باشد. چشم اینگونه از افراد دچار عیب انکساری می شود. این مشکل در کودکان با عینک قابل اصلاح نخواهد بود. زیرا اختلاف بین دو چشم سبب تنبلی بیش از حد چشم می شود.

بسیاری از افراد شقیقه و پشت گوششان نسبت به دسته عینک حساس است. بنابراین استفاده از لنز طبی برای اینگونه از افراد بسیار موثر خواهد بود. لنز طبی باعث ایجاد شفافیت دید بهتری در افراد می شود.

از دیگر موارد استفاده از لنز چشم طبی، نداشتن مشکلاتی از قبیل بخار گرفتن و یا سنگین بودن آن است.

جدید ترین لنزها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *