مهم ترین نکات نگهداری لنز چشم چیست ؟!

مهم ترین نکات نگهداری لنز چشم چیست ؟!

‘نگهداری لنز چشم از خرید لنز چشم مهم تر است’

سلام عزیز های  دلم با توجه به وجود مسائل زیاد جهت نگه داری لنز چشم سعی کردم مهم ترین سوال یعنی مهم ترین نکات نگهداری لنز چشم چیست ؟! را به طور کامل برای شما توضیح دهم.
مهم ترین نکات نگهداری لنز چشم چیست ؟!

به طور کلی عبارتند از:

1. رعایت بهداشت شخصی: پیش از لمس لنزهای چشم، دست‌های خود را با اب و صابون بشویید و آنها را کاملاً خشک کنید.

2. استفاده از محلول‌های شستشوی خاص برای لنزهای چشم: لنزهای چشم قابلیت جذب باکتری‌ها را دارند، بنابراین باید از محلول‌های شستشوی مناسب و توصیه شده توسط پزشک استفاده کنید.

3. جدا نکردن لنزها به طور نامناسب: هرگز لنزها را با ظرف و سطوح دیگر تماس ندهید و از آنها تمیز نگه دارید. همچنین، هنگام جدا کردن لنزها، از کشیدن بیش از حد یا فشار دادن بیش از حد خودداری کنید.

4. پاکیزگی دوره‌ای لوازم جانبی: پاکسازی محفظه لنز یا جا لنزی و هرگونه ملحقات یک لنز چشمی که باید به طور دوره‌ای صورت گیرد.

5. شرایط حفظ و نگهداری: لنزها با توجه به نوع و مدل آنها نیاز به نگهداری در شرایط خاص مانند دمای مناسب، نور مناسب ، شستشو و پاک‌کردن دوره ای و … دارند. لذا قبل از خرید لنزهای خود، از پزشک و یا بهترین مشاورین ما خواسته که از شرایط نگهداری آگاه شوید.

با این که این مسائل بسیار مهم است، همچنین بهتر است که هر چند وقت یکبار به چشم پزشک مراجعه کنید تا وضعیت چشمان خود را بررسی کرده و مشاوره‌ای راجع به انتخاب بهترین لنزهای چشم را دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *