جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مراقبت از لنز چشم

line
فهرست مطالب

اگر علاقه مند به خرید از لنزهای چشم لنز شو هستید، با مراجعه به ما شروع درستی داشته باشید. لنز شو مراقبت از لنز چشم را کامل به شما عزیزان اموزش داده. و با اطمینان کامل از مناسب بودن، لنز چشم را ارائه می دهد.

در این هالووین با لنزهای تماسی تزئینی ترسناک اما ایمن باشید

خرید لنزهای تماسی از جای نا مناسب خطرناک است.

برخی ممکن است از لنزهای تماسی به عنوان بخشی از استایل خود استفاده کنند.

با این حال، اگر این لنزها به صورت غیرقانونی و بدون علم درست خریداری شوند، می توانند منجر به مشکلات جدی سلامتی شوند و به طور بالقوه به بینایی شما آسیب دائمی بزنند.

در حالی که لنزهای تماسی فواید بینایی زیادی دارند، اما بدون خطر نیستند.

همه لنزهای تماسی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)  به عنوان تجهیزات پزشکی طبقه بندی می شوند و نیاز به نسخه معتبر دارند، خواه بینایی شما را اصلاح کنند یا صرفاً برای یک موقعیت خاص استفاده شوند.

متأسفانه، برخی از افراد به اشتباه معتقدند که لنزهای تماسی در صورتی بی خطر هستند که فقط جنبه زیبایی داشته باشند. و برای اصلاح بینایی استفاده نشوند.

واکنش‌های آلرژیک، یا عفونت‌های چشمی ناشی از استفاده ی، لنزهای نامناسب،بسیار شیوع پیدا کرده.

عفونت های جدی چشم می تواند منجر به نابینایی شود و از هر 500 کاربر لنز تماسی، یک نفر را در سال تحت تاثیر قرار دهد، و حتی عفونت های جزئی نیز می تواند دردناک باشد و زندگی روزمره را مختل کند.

“لنزهای تماسی تزئینی ممکن است یک وسیله جانبی سرگرم کننده به نظر برسند، اما اگر مراقب نباشید، می توانند مشکلات جدی چشمی و بینایی ایجاد کنند.” متأسفانه، بسیاری از بیماران به اشتباه فکر می کنند که برای لنزهای تماسی تزئینی نیازی به نسخه ندارند. بسیار مهم است که بیماران تحت معاینه چشم قرار گیرند و فقط از لنزهای تماسی با یا بدون اصلاح بینایی استفاده کنند که توسط پزشک بینایی سنجی برای چشم شما تجویز شده و بر روی آنها نصب شده است.

برای ایمن ماندن اما زیبا بودن با لنز، Lens Show سه نکته آسان را ارائه می دهد:

برای لنزهای رنگی به دکتر بینایی سنجی مراجعه کنید، حتی اگر دید 20/20 دارید! آنها می توانند به درستی نسخه لنز چشم مناسب شما در اختیار ما قرار دهند. و یک معاینه جامع برای ارزیابی سلامت کلی چشم به شما ارائه دهند.

لنزهای خود را با دوستان یا اعضای خانواده به اشتراک نگذارید. این کار باعث گسترش باکتری ها و میکروب ها می شود.

مهم نیست که بعد از جشن هایتان چقدر خسته هستید، با لنز های خود نخوابید و به چشمان خود استراحت دهید.

اگر هنگام استفاده از لنز دچار قرمزی، درد، سوزش یا تاری دید شدید، فوراً به پزشک بینایی سنجی خود مراجعه کنید.

بهترین سیستم مراقبت از لنز چشم چیست؟

سیستم های مراقبت از لنزهای چشمی برای موفقیت در استفاده از لنزهای تماسی و همچنین کاهش خطر عفونت بسیار مهم هستند.

یک سیستم مراقبتی مناسب، می تواند تا با لنز و مواد لنز مورد استفاده شما و همچنین نحوه استفاده از لنز سازگار باشد.

انواع مختلفی از سیستم های مراقبت از لنزهای چشم وجود دارد. اما دو نوع اصلی آنها محلول های مراقبت چند منظوره و محلول های مراقبت از پراکسید هیدروژن هستند.

برای لنزهای قابل نفوذ گاز (GP)، محلول‌های شما ممکن است حاوی محلول یک مرحله‌ای (چند منظوره) یا محلول دو مرحله‌ای (تمیز کردن و خیساندن) باشند یا ممکن است از محلول پراکسید هیدروژن نیز استفاده کنید.

این نوع مایع لنز ها، همگی با توجه به شرکت سازنده، توصیه های متفاوتی برای استفاده دارند. برای پیدا کردن بهترین روش ها در مورد استفاده از سیستم مراقبت از لنز خود، با ما مشورت کنید.

مواد لنز و محلول لنزهای تماسی می توانند برهم کنش داشته باشند. که می تواند بر روند ضد عفونی نیز تأثیر بگذارد. محلول‌های لنز چشم قدیمی ممکن است، برای مواد لنز قدیمی‌تر فرموله شده باشند. مواد جدید لنز ترکیبات شیمیایی متفاوتی دارند و ممکن است با محلول‌های عمومی سازگار نباشند.

اگر می خواهید سیستم مراقبت از لنز تماسی خود را تغییر دهید، ابتدا با لنز شو تماس بگیرید تا مطمئن شوید که برای نوع خاصی از لنزهای تماسی ایمن است.

آیا هنگام بیرون آوردن لنزهای چشمی خود باید آنها را بمالم؟

بله، اگر از یک محلول چند منظوره با لنزهای تماسی نرم استفاده می‌کنید (در حال حاضر هیچ رژیم توصیه‌شده برای محلول لنزهای تماسی چند منظوره «بدون مالش» وجود ندارد).

مالش لنز چشمی، (بین دو تا 20 ثانیه) بسته به محلول مراقبتی لنز شما، می تواند رسوبات و میکروارگانیسم ها را از بین ببرد. و عوارض را کاهش می دهد.

مرحله مالش را با شستشوی کامل با محلول برای مدت زمان مشخص شده توسط سازنده (معمولاً بین پنج تا 10 ثانیه) دنبال کنید.

شواهد اخیر به طور قطعی نشان می دهد، که مالش و شستشوی لنز پس از استفاده، ایمن ترین لنز را برای تمام لنزهای تماسی و سیستم های مراقبتی موجود در بازار فراهم می کند.

برخی از سیستم های پراکسید هیدروژن حاوی یک مرحله شستشو قبل از خیس کردن لنزها در طول شب هستند. لنزهای گاز تراوا (GP) همچنین دارای یک مرحله مالش با سیستم های پراکسید هیدروژن قبل از این مرحله آبکشی هستند.

اگر مطمئن نیستید که چگونه از لنزهای خود مراقبت کنید. لطفاً به دستورالعمل های روی جعبه محصول مراجعه کنید. یا با پزشک بینایی سنجی تماس بگیرید.

آیا محلول های لنز پس از تاریخ انقضا قابل استفاده هستند؟

محلول های لنز چشم هرگز نباید بعد از تاریخ انقضای ذکر شده استفاده شوند.

تاریخ دور ریختن، محلول باید پس از معمولاً 90 روز، اما بسته به سازنده و نوع محلول متفاوت است. برای اطلاع از دستورالعمل‌ها و تاریخ‌های دور ریختن به داخل بسته محلول مراجعه کنید. و اگر در مورد نحوه استفاده از محلول‌های مراقبتی تجویز شده خود مطمئن نیستید، حتماً از اپتومتریست خود بپرسید.

آیا لنز طبی ضرر دارد بیشتر بخوانید: آیا لنز طبی ضرر دارد؟ افسانه یا واقعیت

مراقبت از لنز چشم بسیار مهم است.

لازم به ذکر است که محلول های لنز تماسی بدون مواد نگهدارنده (مانند سرم سالین تک ویال با دوز واحد) باید ظرف 24 ساعت پس از باز شدن دور ریخته شوند.

سالینی که در ظروف آئروسل بسته بندی می شود، معمولا تاریخ دور ریختن طولانی تری دارد. برای اطلاعات بیشتر به داخل بسته محلول مراجعه کنید یا با پزشک اپتومتری تماس بگیرید.

آیا می توانم از هر گونه روان کننده یا قطره برای قرمزی چشم با لنزهای تماسی استفاده کنم؟

هر قطره چشمی که برای استفاده از لنز تایید نشده باشد می تواند به لنز تماسی و چشم آسیب برساند. از قطره هایی که ادعا می کنند “قرمز را از بین می برند” دوری کنید. زیرا معمولاً حاوی مواد شیمیایی هستند که ممکن است برای سلامت طولانی مدت چشم شما مضر باشد. قطره های چشمی بدون مواد نگهدارنده، به طور کلی، برای استفاده با لنزهای تماسی بسیار ایمن هستند. قطره های چشمی که حاوی مواد نگهدارنده هستند می توانند اثر سمی روی چشم داشته باشند و باید از مصرف آنها پرهیز کرد. در مورد اینکه کدام قطره برای چشم و مواد لنز تماسی شما بهتر است با پزشک بینایی سنجی مشورت کنید.

من فقط گاهی لنزهایم استفاده میکنم. در این بین چگونه باید از لنز چشم مراقبت کنم؟

سیستم های مراقبت از لنزهای تماسی بسیار متفاوت هستند. و مهم است که توجه داشته باشید که چه مدت لنزهای تماسی را می توان به طور ایمن قبل از نیاز به تعویض محلول در محلول نگهداری کرد. برخی از محلول ها فقط برای 24 ساعت ذخیره سازی مناسب هستند. در حالی که برخی دیگر می توانند لنزها را تا یک ماه ذخیره کنند.

برخی از محلول‌های چند منظوره لنزهای تماسی نرم، امکان ذخیره‌سازی طولانی‌مدت تا یک ماه را در یک محفظه لنز تماسی محکم می‌دهند. برای لنزهای GP، برخی از محلول‌های لنز GP امکان ذخیره‌سازی طولانی مدت یک ماهه را نیز فراهم می‌کنند. برخی از سیستم‌های مبتنی بر پراکسید هیدروژن اجازه می‌دهند. تا هفت روز ذخیره‌سازی طولانی‌مدت قبل از نیاز به ضدعفونی مجدد لنزها انجام شود، اما برخی دیگر از زمان ذخیره‌سازی 24 ساعت کوتاه هستند.

شب قبل از اینکه آماده استفاده مجدد از لنز خود شوید. ایده خوبی است که لنز را بررسی کرده و سپس طبق دستورالعمل سازنده محلول، آن را دوباره تمیز و ضدعفونی کنید. زمان‌های نگهداری توصیه‌شده سازنده را روی جعبه بسته بررسی کنید. یا در صورت نیاز برای راهنمایی بیشتر با پزشک خود تماس بگیرید.

اگر فقط گاهی از لنز استفاده می کنید، لنز تماسی یکبار مصرف روزانه ممکن است گزینه ای برای شما باشد. لنزهای یکبار مصرف روزانه برای افرادی که به صورت پاره وقت استفاده می کنند عالی هستند. تا هزینه ها را کاهش دهند و از تجربه ایمن استفاده از لنزهای تماسی اطمینان حاصل کنند. لازم نیست نگران باشید که لنزهای شما چه مدت در محلول قرار گرفته اند یا اینکه تاریخ دور ریختن محلول شما گذشته است. لنزهای یکبار مصرف روزانه نیز بسیار قابل حمل و راحت هستند. علاوه بر این، افرادی که روزانه از لنزهای یکبار مصرف استفاده می کنند. در مقایسه با سایر برنامه های تعویض لنز، عوارض کمتری از لنزهای تماسی مانند عفونت را تجربه می کنند.

هر بار که لنز تماسی خود را از چشم خود خارج می کنم، چه مراحلی را باید دنبال کنم؟

مراقبت از لنزهای چشم متفاوت است. این نمونه ای از نحوه مراقبت از لنزهای تماسی نرم پس از برداشتن همراه با محلول چند منظوره است (زمان مالش و آبکشی ممکن است بسته به سازنده محلول متفاوت باشد). سیستم های مراقبت از پراکسید هیدروژن با موارد زیر متفاوت است.

به خاطر داشته باشید که لنزهای تماسی یکبار مصرف روزانه هر شب برداشته شده و دور ریخته می شوند، بنابراین نیازی به تمیز کردن نیست.

نکات مهم جهت ایمنی لنز چشم

 • همیشه قبل از استفاده لنزهای تماسی دست های خود را کاملاً بشویید و خشک کنید.
 • همیشه ابتدا با همان لنز شروع کنید (مثال: همیشه اول لنز سمت راست یا لنز چپ را اول بردارید).
 • یک لنز را بردارید و آن را در کف دست خود قرار دهید.
 • لنز را همراه با محلول لنز تماسی چند منظوره بمالید. و لنز را حدود 20 ثانیه در هر طرف بمالید (زمان مالش واقعی بستگی به دستورالعمل سازنده محلول دارد).
 • لنز تماسی را با محلول چند منظوره برای حدود 10 ثانیه در هر طرف بشویید. (زمان واقعی آبکشی به دستورالعمل سازنده محلول بستگی دارد). هرگز از آب لوله کشی برای شستشوی لنزهای خود استفاده نکنید. زیرا به طور قابل توجهی خطر عفونت های شدید چشمی را افزایش می دهد.
 • لنز تماسی را در یک محفظه لنز تمیز و خشک قرار دهید و سپس جالنزی را با محلول چند منظوره کاملاً پر کنید.
 • مراحل سه تا شش را با لنز چشم دیگر تکرار کنید.
 • لنزها را با توجه به زمان مصرف توصیه شده توسط سازنده محلول استفاده کنید. این زمان بسته به برند محلول متفاوت خواهد بود. اما معمولاً بین چهار تا هشت ساعت است.
 • بسته بندی محلول را به طور کامل برای دستورالعمل های مربوط به تمیز کردن لنز بخوانید و همیشه از روش توصیه شده توسط سازنده پیروی کنید.
 • هر یک تا سه ماه یکبار جای لنز خود را دور بیندازید. استفاده بیش از حد از جالنزی می تواند منجر به عفونت چشمی قابل توجه به دلیل آلودگی باکتریایی شود. معمولاً با هر بطری محلول جدید خریداری شده، یک جا لنزی جدید ارائه می شود.
 • همیشه جالنزی خود را با محلول تازه بشویید. و اجازه دهید صبح قبل از استفاده مجدد در هوا خشک شود.

من لنز چشمم را روی زمین انداختم، اما وقت ندارم یک چرخه کامل ضدعفونی را با محلولم اجرا کنم. چکار کنم؟

فقط شستشو، آلودگی ها و ذرات گرد و غبار از روی زمین کافی نیست. کف حمام و سایر سطوح از این قبیل ممکن است تعداد قابل توجهی از میکروارگانیسم ها را در خود جای دهند.

تنها راه مطمئن برای تضمین ایمنی استفاده از یک لنز تماسی جدید است. اگر از لنزهای تماسی نرم یکبار مصرف استفاده کنید، این کار به راحتی قابل انجام است. بهترین کار بعدی این است که از عینک پشتیبان خود استفاده کنید، در حالی که لنز را در تمام چرخه ضد عفونی تمیز می کنید، همانطور که سازنده سیستم مراقبت شما توصیه می کند. هر کسی که از لنزهای تماسی استفاده می کند باید یک جفت عینک داشته باشد تا در مواردی مانند این موارد که لنز آنها قابل استفاده نیست استفاده کند.

آیا استفاده از آب لوله کشی برای قرار دادن، یا نگهداری لنزهایم اشکالی ندارد؟

خیر. آب لوله کشی حاوی میکروارگانیسم هایی است. که می تواند منجر به عفونت های جدی چشم و از دست دادن بینایی شود. یکی از شناخته شده‌ترین عفونت‌های منتقله از طریق آب توسط آکانتامبا، یک آمیب میکروسکوپی و آزاد (ارگانیسم تک سلولی) ایجاد می‌شود. آکانتاموبا می تواند باعث عفونت قرنیه شود، پوشش خارجی شفاف چشم که در آن لنز تماسی قرار دارد. این موجودات در طبیعت بسیار رایج هستند و می‌توانند در آب‌ها (مثلاً دریاچه‌ها و اقیانوس‌ها) یافت شوند، از این رو توصیه می‌شود از استفاده از آب با عدسی خودداری کنید.

هرگز نباید از آب لوله کشی در هیچ قسمتی از نگهداری لنز خود استفاده کنید. از جمله شستن لنز چشم و جای لنز. سعی نکنید محلول نمک خانگی یا لنزهای تماسی خود را بسازید. همچنین، قبل از دست زدن به لنز، مطمئن شوید که دست‌هایتان کاملاً خشک است.

آیا باید نگران استفاده از لنزهای تماسی خود در هواپیما باشم؟

کابین های خطوط هوایی تجاری مسافران را در معرض کاهش فشار اتمسفر، کاهش در دسترس بودن اکسیژن، کاهش رطوبت و هوای خشک قرار می دهند. این شرایط می تواند منجر به ناراحتی ناشی از استفاده از لنزهای تماسی شود، به خصوص در پروازهایی که بیش از سه ساعت طول می کشد.

قطره های مرطوب کننده چشمی که برای استفاده با لنزهای تماسی تأیید شده اند. ممکن است به کاهش خشکی چشم در طول پرواز کمک کند.

به خاطر داشته باشید که اداره امنیت حمل و نقل وزارت امنیت داخلی ایالات متحده (TSA) اندازه هر ظرف مایع حمل شده در هواپیما را به یک بطری 3.4 اونس (100 میلی لیتر) یا کمتر محدود می کند. مگر اینکه مایعات از نظر پزشکی ضروری باشند.

محلول لنز چشم، یک مایع ضروری پزشکی در نظر گرفته می شود. بنابراین بطری های سایز کامل باید به طور جداگانه در ورودی ایست بازرسی امنیتی اعلام شوند. سپس محلول مورد بررسی بیشتر قرار می گیرد. تولیدکنندگان محلول تمایل به فروش 2 اونس دارند. ظروف محلول اندازه سفر برای کسانی که هنوز نسبت به محدودیت های TSA محتاط هستند.

در صورت عدم وجود سایز کوچکتر محلول تهیه شده توسط سازنده، سعی نکنید محلول را به ظرف کوچکتر منتقل کنید. این اجازه می دهد تا محلول در حین انتقال آلوده شود که می تواند منجر به عفونت چشمی جدی شود.

آیا استفاده از لنزهای تماسی من در وان حمام یا جکوزی بی خطر است؟

توصیه می شود در وان یا وان آب گرم از لنزهای تماسی استفاده نکنید. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) توصیه کرده است که لنزهای تماسی در معرض هیچ شکلی از آب قرار نگیرند. اگرچه نادر است، اما یک عارضه چشمی تهدید کننده بینایی به نام کراتیت آکانتاموبا توسط ارگانیسمی که در همه اشکال آب ناخالص وجود دارد (مانند استخرها، آب لوله کشی، سونا، چاه و دوش) ایجاد می شود. آکانتامبا و اشکال خاصی از باکتری های موجود در آب می توانند به لنزهای تماسی متصل شوند و در نتیجه عفونت احتمالی ایجاد شود.

اگر از لنزها در وان حمام یا وان آب گرم استفاده می شود. باید مراقب باشید که آب به چشم ها پاشیده نشود.

اگر به طور تصادفی لنزها در معرض آب قرار گرفتند، یک قطره روان کننده برای کمک به شل شدن لنز روی چشم بریزید و سپس با دست های تمیز و خشک لنز را بردارید.

در مرحله بعد، لنز را قبل از استفاده مجدد، تمیز و ضدعفونی کنید. یا لنز را دور بیندازید.

هرگز بدون تمیز کردن و ضدعفونی کردن لنز در معرض آب، از ان استفاده نکنید.

پیروی از این بایدها و نبایدهای لنزهای تماسی می تواند طول عمر لنز شما را بالا ببرد.

انجام دادن:

 • همیشه قبل از استفاده از لنزهای تماسی دست های خود را بشویید و کاملا خشک کنید.
 • طبق دستور اپتومتریست خود، لنزهای تماسی را با دقت و به طور منظم تمیز کنید. در صورت توصیه، لنزهای تماسی را با انگشتان خود مالش دهید و قبل از خیس کردن لنزها در طول شب در محلول چند منظوره که به طور کامل هر لنز را بپوشاند، آنها را کاملاً بشویید.
 • لنزها را در محفظه مناسب نگهداری کنید و حداقل هر سه ماه یکبار آن را تعویض کنید. کیس را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید و بین تمیز کردن آن را باز و خشک نگه دارید.
 • برای تمیز کردن و نگهداری لنزهای تماسی فقط از محلول تازه استفاده کنید. هرگز از محلول قدیمی استفاده مجدد نکنید. محلول لنز تماسی خود را طبق توصیه های سازنده تغییر دهید، حتی اگر روزانه از لنزهای خود استفاده نمی کنید.
 • همیشه طبق زمان مشخص، لنز چشم خود را تعویض کنید.
 • قبل از شنا یا ورود به جکوزی لنزهای تماسی را بردارید.
 • از آب آشامیدنی برای شستن یا نگهداری لنزهای چشم خودداری کنید.
 • برای معاینه منظم لنزهای تماسی و چشم به پزشک بینایی سنجی مراجعه کنید.

انجام ندادن:

 • از صابون های کرمی استفاده نکنید. آنها می توانند چربی روی دستان شما باقی بگذارند که می تواند به لنزها منتقل شود.
 • از محلول های نمکی خانگی استفاده نکنید. استفاده نادرست از محلول های نمکی خانگی با یک وضعیت کور کننده بالقوه در بین استفاده کنندگان از لنزهای نرم مرتبط است.
 • لنزهای تماسی را در دهان خود قرار ندهید یا آنها را با بزاق که مملو از باکتری است و منبع بالقوه عفونت است، مرطوب نکنید.
 • برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن لنزهای خود از محصولاتی استفاده کنید که توسط اپتومتریست توصیه می شود. محلول سالین و قطره های مرطوب کننده مجدد برای ضدعفونی لنزها طراحی نشده اند.

علائم مشکلات احتمالی در ایمنی لنز چشم

به طور کلی استفاده از لنزهای تماسی دشوار نیست. پیروی از توصیه‌های پزشک و مراقبت‌های پیگیری منظم از اکثر مشکلات جلوگیری می‌کند.

با این حال، در اینجا فهرستی از نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است اوضاع خوب پیش نرود. اگر هر یک از این موارد را تجربه کردید، در اسرع وقت با پزشک اپتومتری تماس بگیرید.

 • دید تار یا مبهم، به ویژه با شروع ناگهانی.
 • چشم های قرمز .
 • لنزهای ناراحت کنند.
 • درد در داخل و اطراف چشم.

لنزهای تماسی و لوازم آرایشی

با رعایت این نکات مفید، می توانید لوازم آرایشی و بهداشتی را با خیال راحت و راحت کنار لنز استفاده کنید:

 • قبل از آرایش کردن از لنزهای تماسی نرم استفاده کنید.
 • پس از آرایش، لنزهای سفت و سخت نفوذپذیر گاز (RGP) را قرار دهید.
 • از ریمل بلند کننده مژه که دارای الیافی است که می تواند چشم را تحریک کند، خودداری کنید. همچنین از ریمل های ضد آب که به راحتی با آب پاک نمی شوند و ممکن است لنزهای تماسی نرم را لکه دار کنند، خودداری کنید. حداقل هر سه ماه یکبار ریمل را تعویض کنید.
 • از کشیدن خط چشم در امتداد واترمارک پلک، خودداری کنید.
 • قبل از پاک کردن آرایش لنزها را بردارید.
 • یک مرطوب کننده بدون روغن انتخاب کنید.
 • قبل از دست زدن به لنز، از کرم یا لوسیون دست استفاده نکنید. آنها می توانند یک لایه چربی روی لنزهای شما باقی بگذارند.
 • قبل از قرار دادن لنز های چشم خود، از اسپری مو استفاده کنید. اگر از اسپری مو استفاده می‌کنید، در حین اسپری کردن و چند ثانیه بعد چشمان خود را ببندید.
 • هنگام استفاده از سشوار، چشمان خود را مرتب پلک بزنید تا از خشک شدن بیش از حد چشم جلوگیری کنید.
 • گاز های چسب مژه مصنوعی، لاک و پاک کننده ناخن، عطر و ادکلن را از لنز دور نگه دارید. آنها می توانند به پلاستیک آسیب برسانند.
 • فرمولاسیون های مایع مبتنی بر آب و ضد حساسیت را انتخاب کنید.
جدید ترین لنزها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وب اپلیکیشن لنزشو را به صفحه اصلی گوشی تان اضافه کنید.

 1. در نوار پایین دکمه “Share” را انتخاب کنید.
 2. در منو باز شده گزینه، “Add to home screen” را انتخاب کنید.
 3. در مرحله بعد “Add” را انتخاب کنید.