جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لنز چشم چه رنگی بگیرم

line
فهرست مطالب

لنز چشم چه رنگی بگیرم؟ فعال ترین ماهیچه های بدن شما در بازوها، پشت یا پاهای شما نیستند. آنها در چشمان شما هستند! با بیش از دو میلیون قطعه کار، چشمان شما بیش از 36000 پیام بصری را در ساعت پردازش می کند. در واقع، بیشتر اطلاعاتی که مغز ما به دست می آورد از طریق چشم است. با چنین بار کاری، چشمان شما ممکن است به کمک نیاز داشته باشند. خوشبختانه، همیشه می توانید بینایی خود را با لنزهای تماسی تجویز شده اصلاح کنید. این لنزها که در طیف وسیعی از رنگ ها و سایه ها قرار دارند، لوازم جانبی مد عالی را نیز ایجاد می کنند. ادامه مطلب را بخوانید و دریابید که چگونه می‌توانید بهترین مخاطبین رنگی را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید.

انواع مختلف لنز رنگی

لنز های رنگی در اندازه های مختلف وجود دارند. رنگ ها نیز دارای طرح ها و تراکم های متفاوتی هستند. برای انتخاب بهترین لنزهای تماسی برای رنگ پوست خود، مهم است که انواع مختلف لنزهای رنگی موجود را بدانید.

لنز چشم چه رنگی بگیرم؟

لنزهای مات: آنها کاملاً رنگ طبیعی چشم شما را پنهان می کنند.
رنگ های تقویت کننده رنگ: این تماس ها فقط رنگ طبیعی چشم شما را سایه می اندازند. به عنوان مثال، اگر چشمان آبی دارید، این لنزها می توانند رنگ طبیعی چشم شما را روشن یا تیره کنند.
لنزهای دوردار: آنها حلقه ای تیره در اطراف عنبیه دارند تا جلوه ای ظریف اما چشمگیر ایجاد کنند. آنها به ویژه در چشم های روشن موثر هستند.
لنزهای رنگی سفارشی: آنها هم کاربردی و هم آرایشی هستند. انتخاب رنگ ممکن است تابش خیره کننده را کاهش دهد و درک عمق را افزایش دهد. آنها بیشتر توسط ورزشکاران استفاده می شود.
لنزهای نمایشی (یا لنزهای آرایشی): این لنزها جلوه های ویژه ای به چشمان شما می بخشند. آنها معمولا در مناسبت های خاص مانند هالووین پوشیده می شوند. به عنوان مثال، می توانید چشم های گربه ای، چشم های وحشی یا حتی چشم های تمام سیاه داشته باشید.
لنزهای تماسی رنگی تا زمانی که به درستی تجویز و مراقبت شوند بی خطر هستند.

رنگ پوست خود را تعیین کنید

پوست شما می تواند رنگ “گرم”، “خنثی” یا “سرد” داشته باشد. رنگ پوست گرم به این معنی است که پوست شما دارای ته رنگ هلویی، طلایی یا زرد است.

از طرف دیگر پوست سرد دارای ته مایل به آبی، صورتی یا قرمز است. اگرچه رایج نیست، اما برخی از افراد رنگ پوست خنثی دارند، که ترکیبی از رنگ های سرد و گرم است.

ترفندی برای تعیین رنگ پوست شما وجود دارد. در اکسسوری های طلایی بهتر به نظر می رسید یا نقره ای؟

اگر همیشه از طلا به عنوان بهترین اکسسوری خود استفاده کرده اید، به این معنی است که رنگ پوست گرمی دارید. اگر به اکسسوری‌های نقره‌ای متمایل هستید، احتمالاً رنگ پوست سردی دارید. با این حال، اگر در لوازم جانبی طلایی و نقره ای عالی به نظر می رسید، احتمالاً رنگ پوستی خنثی دارید.

در اینجا راه دیگری برای تشخیص رنگ پوست وجود دارد:

می توانید رگ های خود را بررسی کنید! اگر رگ های مایل به سبز دارید، احتمالاً ته رنگ گرمی دارید. اگر رگ های مایل به آبی دارید، به این معنی است که پوست شما سرد است. اما اگر رگ های شما بی رنگ به نظر می رسند یا با رنگ پوست شما همخوانی دارند، رنگ پوست خنثی دارید.

لنز رنگی را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما مطابقت دارند

هنگام انتخاب لنزهای تماسی رنگی، مهم است که ارزیابی کنید که چگونه لنزهای چشمی شما به نظر می رسد. آنها باید اساسا نامرئی باشند، اما به اندازه کافی برجسته باشند تا طبیعی ترین ظاهر را به شما بدهند.

لازم است که مخاطبین در هنگام چشمک زدن حرکت کنند. اما اگر لنزها بیش از حد حرکت کنند، ظاهری نه چندان طبیعی ایجاد می کنند. همچنین، اگر قسمت های رنگی لنز به خوبی روی عنبیه شما قرار نگیرد، چشمان شما طبیعی به نظر نمی رسد.

رنگ پوست سرد

آیا پوستی با رنگ سرد دارید؟ پس با لنز های خاکستری و لنز آبی خوب به نظر می رسید، زیرا آنها ته رنگ شما را تکمیل می کنند. به طور کلی، برای افرادی که دارای این رنگ پوست هستند، توصیه می‌شود از رنگ‌های لنز با رنگ روشن مانند فیروزه‌ای، آمیتیست و آبی استفاده کنند.

آیا لنز طبی ضرر دارد بیشتر بخوانید: آیا لنز طبی ضرر دارد؟ افسانه یا واقعیت

رنگ پوست خنثی

رنگ پوست خنثی از رنگ قهوه ای روشن تا رنگ زیتونی روشن متغیر است. اگر این رنگ پوست را دارید، پس می توانید هر رنگی که دوست دارید بپوشید! افراد با این رنگ پوست می توانند طیف گسترده ای از انتخاب رنگ لنز از قهوه ای، عسلی و فندقی تا لنز طوسی ، سبز و بنفش را تغییر دهند.

رنگ پوست گرم

اگر رنگ پوست گرمی دارید، بهترین رنگ ها برای چشمان شما باید لنز عسلی، فندقی، لنز سبز باشند. این رنگ ها تضاد بسیار خوبی با رنگ پوست شما ایجاد می کنند.

توصیه می کنیم رنگ هایی را انتخاب کنید که رنگ پوست خاص شما را تکمیل کنند.

ملاحظات دیگر هنگام انتخاب لنز رنگی

به غیر از رنگ پوست، فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام تعیین بهترین رنگ های رنگی برای چشمان خود در نظر بگیرید. آنها عبارتند از:

رنگ مو

موهای بلوند نه تنها برای طیف وسیعی از رنگ‌های چشم مناسب است، بلکه باعث می‌شود سایه‌های چشم شما حتی درخشان‌تر به نظر برسند. اما برای بهترین نتیجه، لنزهای آبی، سبز یا بنفش را در نظر بگیرید.

بهترین رنگ برای هماهنگی با هر سایه موی قرمز رنگ سبز است. رنگ‌های سبز روشن برای سایه‌های عمیق موهای قرمز مناسب‌تر هستند، در حالی که رنگ‌های سبز تیره‌تر به خوبی با موهای قرمز روشن‌تر هماهنگ می‌شوند. اگر نمی‌خواهید با رنگ سبز معمولی پیش بروید، می‌توانید مخاطبین آبی را نیز در نظر بگیرید.

اگر موهای قهوه ای دارید، پس از لنزهای قهوه ای یا قهوه ای رنگ استفاده کنید. سایه های مختلف قهوه ای به خوبی با هم کار می کنند تا ظاهری طبیعی و موثر به ارمغان بیاورند. اگر می خواهید به دنبال ظاهری شدید باشید، آبی کار را انجام می دهد!

درست مانند موهای بلوند، موهای مشکی به خوبی با تمام رنگ های چشم جفت می شود. از سایه‌های روشن‌تر سبز تا سایه‌های تیره‌تر قهوه‌ای، همگی با موهای مشکی فوق‌العاده به نظر می‌رسند.

نورپردازی

با کمک یک آینه دستی، بررسی کنید که لنز رنگی شما در شرایط نور کم و روشن چگونه به نظر می رسند. همچنین، در نظر بگیرید که به احتمال زیاد در کجا از لنز ها استفاده می کنید. آیا آنها فقط برای یک لباس هالووین هستند؟ یا آنها را هر روز سر کار می پوشید؟ ایا باز نمی دانم لنز چشم چه رنگی بگیرم؟

اگر آن را به دو رنگ کوچک کرده اید، عالی است! سعی کنید رنگ متفاوتی را روی هر چشم بپوشید و نتایج را در نورهای مختلف بررسی کنید.

بهترین لنز رنگی را برای رنگ پوست خود خریداری کنید!

مهم نیست که چه لنز رنگی خرید می کنید، مطمئن شوید که از لنز خود به درستی مراقبت کنید. اگر قبلا هرگز آنها را نپوشیده‌اید، زمانی را برای یادگیری نحوه تمیز و مرطوب نگه داشتن آنها اختصاص دهید. همچنین، دستورالعمل های چشم پزشک خود را دنبال کنید. این امر به ویژه در مورد نوع لنزهایی که باید استفاده کنید و زمان تعویض آنها بسیار مهم است.

هنگامی که بهترین لنز رنگی را برای رنگ پوست خود پیدا کردید، سرها را به چپ و راست می چرخانید تا از سایز لنز نیز اطمینان داشته باشید. لنز نباید در چشم زیاد حرکت کند و مانع دید شما بشود.

حالا دیگه به لنز چشم چه رنگی بگیرم فکر نکنید!!

جدید ترین لنزها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وب اپلیکیشن لنزشو را به صفحه اصلی گوشی تان اضافه کنید.

  1. در نوار پایین دکمه “Share” را انتخاب کنید.
  2. در منو باز شده گزینه، “Add to home screen” را انتخاب کنید.
  3. در مرحله بعد “Add” را انتخاب کنید.