جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لنز سالانه

line
لنز سالانه

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

لنز سالانه چیست؟

لنز سالانه اخیرا ابزاری برای زیبایی شده، که در میان ایرانیان نیز طرفداران بسیاری دارد. امروزه بسیاری از مردم برای رفع عیوب انکساری چشم خود و رهایی از عینک از لنز استفاده می کنند. اما این تنها دلیل استفاده از لنز نیست و تغییر رنگ چشم علت دیگری برای آن است. اگر جنس و مواد تشکیل دهنده لنز را کنار بگذاریم، از نظر مدت زمان استفاده، آنها به لنزهای روزانه، فصلی و سالانه تقسیم بندی می شوند.

ویژگی های لنز سالانه

لنزهای چشم سالانه اکثرا از جنس سیلیکون هیدروژلی هستند. این نوع لنز باید با توجه به اعلام کارخانه سازنده و سازمان های نظارتی در مدت زمان تعیین شده دور انداخته شوند. یکی از ویژگی های لنز سالیانه این است که در بطری های شیشه ای در بازار عرضه می شود. معمولا این لنزها بعد از یکسال دیگر قابل استفاده نیستند و باید آن ها را دور انداخت.

اگر می خواهید به طور مداوم از لنز های رنگی سالیانه استفاده کنید باید هر ۸ ساعت یکبار آن را در بیاورید و به چشم خود استراحت دهید سپس دوباره از آن استفاده کنید. ممکن است بعد از ۴ ماه استفاده مداوم احساس کنید یک جسم خارجی درون چشم شما است. در چنین شرایطی می توانید از قطره های مرطوب کننده لنز  استفاده کنید. بهتر است با استفاده از قرص آنزیم، لنز سالانه خود را رسوب گیری کنید.

توجه داشته باشید که اگر از لنز سالانه استفاده می کنید هرگز شب ها با لنز نخوابید، البته برخی از تولید کنندگان لنز در تبلیغات خود از شب و روز بودن آها صحبت می کنند اما عقل حکم می کند که هنگام خواب لنز را از چشم خارج کنید.

شبها که لنز را از چشم بیرون می آورید حتما آن را در جا لنزی مخصوص نگهداری کنید و مطمئن شوید مایع مخصوص کامل روی آن را پوشانده است. زمان رفتن به استخر نیز باید لنزها را در بیاورید.

انواع لنزهای سالیانه

لنز طبی سالانه برای کسانی است که چشمان آن ها از نظر دید مشکل دارد اما نمی خواهند رنگ چشمانشان تغییر کند. لنز رنگی هم برای کسانی مناسب است که فقط جنبه زیبایی لنز برای آن ها اهمیت دارد. این نوع لنزها شماره ندارند و فقط رنگ چشم را تغییر می دهند.

آیا لنز طبی ضرر دارد بیشتر بخوانید: آیا لنز طبی ضرر دارد؟ افسانه یا واقعیت

اما لنزهای سالانه طبی– رنگی با یک تیر دو نشان می زنند. هم مشکل بینایی را رفع می کنند و هم رنگ چشم را به دلخواه تغییر می دهند. یکی از مهمترین ویژگی های لنزهای طبی- رنگی سالانه، میزان اکسیژن رسانی به چشم است. هر چه میزان اکسیژنی که به چشم می رسد بیشتر باشد چشم احساس بهتری دارد.

مزایای استفاده از لنز سالیانه

از جمله مزایای لنز سالانه می توان به وزن کم و نازک بودن آن ها اشاره کرد. به علاوه احساس راحتی و زیبایی بیشتری برای مصرف کننده به ارمغان می آورند. لازم به ذکر است لنزهای طبی- رنگی سالانه با کیفیت، شفافیت و درخشندگی رنگ چشم را افزایش می دهند و کاملا طبیعی به نظر می آیند. لنزهای سالانه مقاومت بیشتری در برابر پاره شدن دارند که یک مزیت دیگر محسوب می شود.

لنز سالانه

لنزهای سالانه از نظر اقتصادی نیز به صرفه هستند. زیرا می توانید یک بار هزینه آن را پرداخت کنید ولی مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید. زمان خرید لنز رنگی سالانه باید به نکاتی همچون رنگ موهایتان، رنگ پوستتان و نوع چهره خود دقت کنید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. یک انتخاب مناسب پشیمانی به دنبال نخواهد داشت.

به میزان اکسیژن رسانی، آب رسانی و قطر لنز سالانه نیز توجه بسیار بالایی داشته باشید. چون مدت زمان استفاده از این لنزها بیشتر است و باید یک انتخاب مطمئن داشته باشید.

جدید ترین لنزها

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وب اپلیکیشن لنزشو را به صفحه اصلی گوشی تان اضافه کنید.

  1. در نوار پایین دکمه “Share” را انتخاب کنید.
  2. در منو باز شده گزینه، “Add to home screen” را انتخاب کنید.
  3. در مرحله بعد “Add” را انتخاب کنید.