ایا لنز چشم را اذیت میکند

line

فهرست مطالب

ایا لنز چشم را اذیت میکند؟ لنزهای تماسی تقریباً برای هر کسی که از فناوری امروزی برخوردار است در دسترس است. اما گاهی اوقات لنز‌ها می‌توانند باعث تحریک و اذیت در چشم شوند. چه لنز‌های روزانه، هفتگی یا ماهانه بپوشید، گاهی اوقات می‌توانند باعث اذیت شوند.

چرا این اتفاق می افتد؟ دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است چشمان شما احساس اذیت کنند. بیایید در مورد برخی از علل رایج اذیت برای استفاده کنندگان از لنز چشم صحبت کنیم. علاوه بر معاینه منظم سالانه چشم، استفاده لنز تماسی مطمئن باعث می شود که چشمان شما به خطر نیفتد.

اولین قدم زمانی که لنزهای شما، شما را آزار می دهد، حذف لنز است. اگر درد ناشی از لنز تماسی یا هر نوع درد چشمی خیلی شدید است که قابل کنترل نیست، با پزشک تماس بگیرید و برای مراقبت های چشمی اورژانسی به مطب بروید.

دلایلی که لنزهای چشمی شما اذیت می کنند

در جواب این سوال که ایا لنز چشم را اذیت میکند؟ بایدچند نکته را بررسی کنید.

لنزهای تماسی هرگز نباید صدمه ببینند. در حالی که ممکن است در اولین باری که لنز چشم را امتحان می کنید کمی به آنها عادت کنید، ناراحتی باید خیلی سریع برطرف شود. لنزهای تماسی باید طبیعی باشند و در طول روز قابل توجه نباشند. بنابراین اگر چشمان شما درد می کند، چیزی اشتباه است.

دلایل بالقوه متعددی وجود دارد که چرا چشمان شما هنگام استفاده از لنز های چشمی اذیت می شود. این می تواند به این معنی باشد که شما جفت لنز مناسب را نمی پوشید. ممکن است به این معنی باشد که چشمان شما عوارض دیگری نیز دارد.

برای رسیدن به دلیل درد چشم نیاز به معاینه چشم با اپتومتریست شما دارد. اما برخی از عوامل محتمل تر از دیگران وجود دارد.

لنزهای شما به درستی در جای خود قرار نمی گیرند

رابطه بین چشمان شما و لنزهای تماسی شما یک رابطه مهم است. و از آنجایی که چشمان شما منحصر به فرد است، قرار نیست هر جفت لنزی که میخرید، احساس خوبی داشته باشد. اگر لنزهای شما اذیت می کنند. ممکن است اندازه، شکل یا جنس مناسبی برای چشم شما نداشته باشند.

هنگام خرید لنزهای چشمی، معاینه و خرید لنز مناسب برای محافظت از بینایی شما ضروری است. این آزمون به درک چگونگی تناسب لنز با چشم شما اختصاص داده شده است. بسته به نسخه شما ممکن است به لنزهای توریک یا اسفر نیاز داشته باشید.

مراجعه به اپتومتریست قبل خرید لنز تماسی نه تنها نسخه مناسبی را دریافت می کند، بلکه به سازگاری لنز با چشم شما نیز می پردازند. خرید لنز چشمی که مناسب نیستند، می تواند به چشمان شما را آسیب بزند، پول شما را هدر دهد و حتی برای بینایی شما خطرناک باشد.

کنار گذاشتن لنزها در شب

آیا لنز های چشم خود را در شب از چشمان خود بیرون می آورید؟ اگر پاسخ منفی است، ممکن است به همین دلیل چشمان شما اذیت شده باشد.

لنزهای تماسی زمانی که طبق دستورالعمل های اپتومتریست شما استفاده می شوند، یک شکل بسیار ایمن برای تصحیح بینایی هستند. اما ماندن لنزها برای روزها مکرر می تواند باعث ایجاد عوارض بینایی شود. نگه داشتن لنزها درتمام طول شب می تواند خطر عفونت را تا 8 برابر افزایش دهد. از خوابیدن با لنزهای خود اجتناب کنید و قبل از خواب کوشا باشید.

لنز های چشم خود را تعویض نمیکنید؟

ممکن است لنز چشم روزانه، هفتگی یا ماهانه را ترجیح دهید. و چشم پزشک شما ممکن است محصولی را توصیه کند که برای بینایی شما بهترین است. اما نکته مهم این است که همیشه پس از دوره استفاده طراحی شده، لنزهای چشم خود را تعویض کنید.

لنزهای تاریخ مصرف گذشته می توانند باعث تاری دید، ناراحتی و عفونت چشم شوند. بنابراین، هر دوره لنزهای چشمی را دور بیندازید و چشمان خود را راحت نگه دارید. و از بیرون انداختن زودهنگام لنزهایتان نترسید. اگر قبل از انقضای زمان‌بندی‌شده لنز‌هایتان آسیب دید حتما انها را دور بیندازید.

رقیق کردن مایع لنز

اگر فکر می کنید صرفه جویی در هزینه با رقیق کردن محلول لنزتان کار بزرگی است، دوباره فکر کنید. محلول تمیزکننده لنزهای تماسی که تازه نیست، به درستی لنزهای تماسی شما را ضدعفونی، و تمیز نمی کند. و لنز چشمان شما را اذیت میکند، برای جلوگیری از اذیت ناشی از مصرف لنز، محلول لنز خود را هر بار تعویض کنید.

پر کردن محلول خود با آب نیز خطرناک است. آب (حتی مقطر) حاوی میکروب هایی است که می توانند احتمال عفونت چشم را افزایش دهند. روی محلول لنز تازه سرمایه گذاری کنید و به سلامت چشم خود اهمیت دهید.

سندرم خشکی چشم

سندرم خشکی چشم یک بیماری ناشی از تولید ناکافی اشک است. این می تواند چشمان شما را تحریک و اذیت کند. لنزهای تماسی می توانند این ناراحتی را تشدید کنند.

خبر خوب این است که لنزهای مخصوص خشکی چشم در بازار موجود است. همراه با درمان خشکی چشم، اپتومتریست شما می‌تواند لنزهایی را پیشنهاد کند که در صورت تشخیص سندرم خشکی چشم ممکن است بهترین کاریی را داشته باشند.

زمان بیش از حد به صفحه نمایش نگاه کردن

صرف زمان بیش از حد بر روی دستگاه های دیجیتال می تواند منجر به خستگی چشم شود. فشار چشم روز به روز بیشتر می شود، زیرا روال روزمره امروزی شامل تلفن های هوشمند، لپ تاپ ها و تبلت ها می شود. و هنگامی که از لنزهای تماسی استفاده می کنید، ممکن است خستگی بیشتر قابل توجه باشد.

استفاده از لنزهای مسدود کننده نور uv  را در هنگام استفاده از رایانه به جای استفاده از لنزهای معمولی خود در نظر بگیرید. این لنز ها به طور ویژه برای جلوگیری از نور آبی و uv که صفحه های دیجیتال ساطع می کنند طراحی شده اند.

ایا عفونت چشمی دارید؟

بهداشت نامناسب چشم و استفاده نادرست از لنزهای تماسی می تواند منجر به عفونت چشم شود. اما عوامل دیگری نیز باعث عفونت می شوند. هنگامی که چشم شما عفونی می شود، پوشیدن لنزهای تماسی بسیار خطرناک می شود.

ایا لنزتان چشمان را اذیت میکند

اگر چشمان شما قرمز، اذیت یا همراه با درد است، فورا لنزهای تماسی خود را خارج کنید. لنزهایی که در معرض عفونت چشمی قرار گرفته اند باید فورا دور ریخته شوند. عفونت های چشمی که بسیار دردناک باقی می مانند ممکن است به مراقبت های چشمی اورژانسی نیاز داشته باشند.

جدید ترین لنزها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *